Silvie Mikulcová

vedoucí redakce

Vedu ostravskou redakci zpravodajství. Plánuji, co budeme vysílat.

Co v rozhlase dělám:
Co dělám? Teď už hlavně úřaduji, organizuji, hlídám, přemlouvám, domlouvám a prosím. Ale občas se ještě do terénu dostanu a jsem zato hodně ráda. Každopádně se každý den přesvědčuji o tom, jak úžasnou partu lidí mám kolem sebe.

Jak jsem se k této práci dostala:
Velkou oklikou. Ale splnila jsem si svůj sen, přestože to původně vypadalo, že budu chemik. Žurnalistiku jsem sice studovala, ale na univerzitě mi neustále tvrdili, že neumím mluvit. Pracovala jsem na tiskovém oddělení jednoho úřadu, když vyhlásili v rádiu konkurz na redaktora, tak jsem zkusila splnit si svůj sen.

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
I když bych na hodně věcí, které jsem viděla, nejraději zapomněla, tak jsem vlastně docela ráda za promočené boty, promrzlé ruce anebo spálený nos. Práce pro rozhlas se prostě nedělá jen od stolu a to mě baví.

Dosavadní kariéra:
Chvíli jsem byla obchodník, pak jsem k tomu přidala marketing, nato jsem se snažila pracovat na public relations jednoho úřadu, a když jsem pochopila, že na to nemám sílu, naštěstí si mě vzali pod svá křídla v rozhlase...

Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Pokud o mě chcete něco vědět, tak se zeptejte. Mám ráda lidi, kočky, víno, mandarinky, film i knihy, u sportu páchám úkladnou sebevraždu nebo bavím okolí, takže to nakonec dělám ráda. Jestli mě chcete naštvat, tak mě nuťte brzo ráno vstávat...

 

Telefon: 221 555 701
E-mail: silvie.mikulcova@rozhlas.cz

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové