Divadelní angažmá v Ostravě pro mne hodně znamenalo, vzpomíná herec Tomáš Dastlík

28. červenec 2022

První divadelní angažmá a s ním i doslova role snů. Tak vzpomíná na deset let svého života, které kdysi prožil v Ostravě, herec Tomáš Dastlík. Vyzpovídali jsme ho u příležitosti ostravských Letních Shakespearovských slavností.

Slyšet opět uznalý potlesk ostravského divadelního publika. To měl teď po čase možnost herec Tomáš Dastlík, který se minulý týden v prostorách Slezskoostravského hradu představil ve hře Sen noci svatojánské na Letních Shakespearových slavnostech. Přestože rodák z Pardubic už v současné době žije v Praze, s Ostravou jej pojí dlouhých deset let, které strávil hned po studiích na JAMU v Divadle Petra Bezruče.

Jeho tvář s ostrými a nekompromisními rysy i vysportovanou postavu zaznamenali v posledních letech také diváci, kteří sledují nejrůznější populární televizní seriály. Nicméně i přesto pro něj nejvyšší metou zůstává nadále divadelní jeviště. V současné době konkrétně jeviště pražského Divadla Na Vinohradech.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.