Co v rozhlase dělám:
Redaktorská práce obnáší od všeho trochu - od výjezdů a výšlapů do nejrůznějších končin, přes dlouhé hodiny u počítače a telefonu, po především spoustu rozhovorů s často neobyčejně obyčejnými lidmi. V současně době se zaměřuji především na témata sociální, seniorská, společenská, zdravovědná a kulturní. Mimo jiné připravuji pořady Křížem krajem, Česko - země neznámá nebo Lékárna.
Jak jsem se k této práci dostala:
V roce 1996 jsem přišla do tehdejší zpravodajské redakce na malou obhlídku ... a velmi brzy se do mě rozhlasové vlny zaťaly svými drápky...
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Má rozhlasová nej jsou především lidé, před mikrofonem i za mikrofonem, které jsem během těch let v té souvislosti potkala. Inspirativní, vzdělaní, nadaní, výjimeční, výstřední, veselí, smutní, nenápadní i málomluvní, zkrátka různí, takže žádná nuda. Člověk tím i sám sobě pořád nastavuje zrcadlo.
Dosavadní kariéra:
Dělala jsem dříve ledacos - od šití péřových spacáků, až po práci v kabelové televizi. Nejlepší je mít práci pro obživu i pro radost, a taky aby měla smysl i pro druhé. Pedagogem jsem se navzdory vzdělání nestala, rádio prostě miluji víc.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Žiju ve městě, které občas ráda opouštím, pěstuju dlouholetá přátelství a jsem za ně vděčná. Nabíjí mě slunce a teplo. Obdivuji umění a přírodu. A jako Blíženec mám ráda společnost i samotu, cesty i domov, pohyb i klid, v rozmanitosti je krása...
Telefon: 221 555 625
Všechny články
-
Kořenářská klasika. Proč se vyplatí mít kmín v kuchyni vždy při ruce?
Kmín patří mezi koření, které se v našich domácnostech zabydlelo. Ve spoustě jídel je naprosto nepostradatelné - od pečiva, přes polévky nebo pečené maso.
-
Jak předcházet cévním mozkovým příhodám? Ptali jsme se neurologa
Cévní mozkové příhody jsou totiž hlavním důvodem trvalé invalidity v naší dospělé populaci.
-
Stezka Beskydské nebe ve Frenštátě pod Radhoštěm vás zavede do korun stromů
Ve Frenštátě pod Radhoštěm na severní Moravě vznikla naučná stezka nazvaná Beskydské nebe. Nabízí například zastavení u Bosého chodníčku nebo u Mařenčiny studánky.
-
Jednodenní chirurgie v ortopedii a šetrné zákroky
O šetrnějších miniinvazivních zákrocích v rámci jednodenní chirurgie, včetně artroskopie kloubů, jsme hovořili s Martinem Holinkou, primářem z Nemocnice Karviná-Ráj.
-
Alternativní léčba pálení žáhy
S lékařkou Janou Štverákovou se zaměříme na léčbu pálení žáhy, která spočívá ve správně vedené fyzioterapii zaměřené na brániční dýchání a posílení funkce svěrače jícnu.
-
Prázdninová lékárnička, nemoci na cestách... Poslechněte si, jak se nejlépe vybavit a chránit
Jaké infekce nás mohou potkat během léta a také na cestách. Jak se před nimi co nejlépe chránit, případně i očkovat. A co vše, než někam vyrazíme, si sbalit do lékárničky.
-
Aortální stenóza je nebezpečná srdeční vada pro svůj dlouho bezpříznakový průběh
Aortální stenóza, neboli zúžení aortální chlopně. Jak se dá operovat a léčit, o tom v rozhlasové Lékárně hovořil primář Kardiovaskulárního oddělení FNO Marian Branny.
-
Medicína na dálku. Nové trendy v péči o pacienty zkoušejí lékaři v Třinci
Hostem je Jan Chovančík, primář nového Telemedicínského centra Nemocnice Třinec-Podlesí. Zázemí tam mají biotechnici i lékaři, kteří se mohou věnovat pacientům i na dálku.
-
Miniinvazivní zákroky vbočeného palce a dalších deformit nohou
Hostem je primář ortopedického odd. nemocnice Karviná-Ráj Martin Holinka. Díky šetrné operační technice mají pacienti menší pooperační bolesti a rychlou rekonvalescenci.
-
Když sluch slábne aneb Jak se v seniorském věku vypořádat s nedoslýchavostí
Jak pečovat o sluch, co mu nejvíce škodí, nakolik sluch slábne s přibývajícími roky a jak se v seniorském věku vypořádat s nedoslýchavostí., řekne lékař Ivo Gornisiewicz.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »