Do ostravských ulic se po krátké zimní přestávce vracejí sdílená kola
2. březen 2020 14:13
Systém sdílených kol ode dneška opět funguje v Ostravě. Lidé si po zimní přestávce budou moci půjčit celkem 900 kol.
Magistrát navíc tuto službu letos rozšířil do dalších 5 obvodů. Náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO) říká, že Ostrava sdílená kola během roku propojí i s okolními obcemi a městy.
„Novinkou je i to, že budou propojeny systémy ostravské a systémy ve Vřesině a Hlučíně. Takže, když si kolo půjčíte ve Vřesině, můžete s ním dojet do Ostravy nebo do Hlučína, kde ho vrátíte,“ dodává Šebestová.
Sezónu zahajuje městem podporovaná společnost Nextbike. V Ostravě si lidé budou moci půjčit až 900 kol, navýší se i počet parkovacích stojanů. Stanice nově budou celkem v 15 obvodech.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Musíme podpořit Ukrajinu a jejich armádu v boji za svobodu.‘ Češi se zúčastnili půlmaratonu v Oděse
-
Na dvě rezervace deset zrušených. Ruští turisté už na Krym nechtějí, jiní tam kvůli nedostatku paliva uvázli
-
Ten gól už Curacau nikdo nevezme, chválí Horváth nejmenšího účastníka MS. Zhodnotil i soupeře Čechů
-
Výrazný Macinka se nedá přehlédnout. Právě styl komunikace ale může stát Motoristy podporu, varuje Just