Dobrovolníci z ostravského spolku Pestré vrstvy dokončují nové turistické stezky. Jejich trasy mají svoji vlastní značku

12. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Lenart ze spolku Pestré vrstvy u značky nové trasy

Nové turistické stezky dokončují dobrovolníci z ostravského spolku Pestré vrstvy. Měří několik kilometrů a poznáte je podle speciálního značení na stromech. Jedna z tras začíná nedaleko Michalského náměstí v městské části Michálkovice.

S předsedou spolku Janem Lenartem stojíme u haldy Petr Cingr na pomezí Michálkovic a Slezské Ostravy, na začátku nové turistické stezky. Je to kousek od Michalského náměstí, tedy od místa, kde je už teď celá řada památek.

„Je to lokalita s turistickým potenciálem. Je tady několik kostelů, několik hald, památkově chráněný důl,“ připomíná Lenart.

Stezkou vás provede netypická značka. „Oproti Klubu českých turistů, který má značku chráněnou i zákonem, jsme zvolili trochu jiný formát. Je to bílý čtverec a na něm symbol takzvaného looped square, který se používá i mezinárodně jako symbol určité atraktivity,“ vysvětluje Lenart.

Zatím se můžete projít po zelené trase, která je přírodní. Spolek Pestré vrstvy ale připravuje několik dalších, které povedou ke kulturním zajímavostem. Nové trasy chce spolek dokončit ještě letos.

autor: Petr Dušek
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová