Dobrovolníci z ostravského spolku Pestré vrstvy dokončují nové turistické stezky. Jejich trasy mají svoji vlastní značku

12. říjen 2020

Nové turistické stezky dokončují dobrovolníci z ostravského spolku Pestré vrstvy. Měří několik kilometrů a poznáte je podle speciálního značení na stromech. Jedna z tras začíná nedaleko Michalského náměstí v městské části Michálkovice.

S předsedou spolku Janem Lenartem stojíme u haldy Petr Cingr na pomezí Michálkovic a Slezské Ostravy, na začátku nové turistické stezky. Je to kousek od Michalského náměstí, tedy od místa, kde je už teď celá řada památek.

„Je to lokalita s turistickým potenciálem. Je tady několik kostelů, několik hald, památkově chráněný důl,“ připomíná Lenart.

Stezkou vás provede netypická značka. „Oproti Klubu českých turistů, který má značku chráněnou i zákonem, jsme zvolili trochu jiný formát. Je to bílý čtverec a na něm symbol takzvaného looped square, který se používá i mezinárodně jako symbol určité atraktivity,“ vysvětluje Lenart.

Zatím se můžete projít po zelené trase, která je přírodní. Spolek Pestré vrstvy ale připravuje několik dalších, které povedou ke kulturním zajímavostem. Nové trasy chce spolek dokončit ještě letos.

autor: Petr Dušek
Spustit audio

Související