Dopravu v Ostravě zkomplikuje další uzavírka, začíná oprava frekventované křižovatky v části Poruba

24. červenec 2019 07:00

Křižovatka ulic Opavská a Martinovská je ode dneška částečně uzavřená. Objížďky pro řidiče vedou po menších ulicích v okolí. Uzavírka potrvá dva týdny. 

Dělníci budou na křižovatce vyměňovat povrch silnice, který je poškozený. Průjezd je výrazně omezen a řidiči musí jezdit po objízdných trasách. Ty vedou například přes Francouzskou ulici nebo Hlavní třídu. 

Opravy potrvají dva týdny a jsou součástí velké rekonstrukce ulice Opavské, která probíhá od března.

Tudy neprojedete. I přes avizování uzavírky řadu řidičů zákaz vjezdu zaskočil

Uzavřená křižovatka v centru Ostravy

V Ostravě se ještě více komplikuje doprava. Stavaři uzavřeli velkou křižovatku ulic Sokolské a Českobratrské v centru města.

Podle původního plánu měly práce na ulici Opavské skončit někdy v listopadu. Dělníci ale pracují rychleji a s největší pravděpodobností budou hotovi o měsíc dříve. Nejprve pracovali na směru z ostravského centra na Opavu a před nedávnem se přesunuli na druhou stranu.

"Na začátku tohoto týdne byly práce zahájeny, a to odfrézováním jednoho metru pruhu ve směru z Poruby do centra," říká mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.

Na výměnu povrchů v Opavské ulici navazuje rekonstrukce jednoho ze Svinovských mostů. Stále probíhá a prosincový termín dokončení se prozatím nemění. 

autor: pdu
Spustit audio

Související