Rudná, I/59, I/57, Svinovské mosty, Pekařská, Rolnická... Podívejte se, kde čekat problémy

Ani letos se opravy hlavních tahů kraji nevyhnou. Silničáři budou pracovat, nebo už pracují na desítkách úseků napříč celým regionem.

Řidiče v Ostravě aktuálně brzdí opravy tří velkých mostních staveb. Kromě Svinovských mostů a estakády Bazaly se rekonstruují i Výškovické mosty.

Od dnešního večera až do neděle bude úplně uzavřená část ulice Rudné v Ostravě. A to kvůli demolici východního mostu v ulici Výškovické. Zhruba jeden a půl kilometru dlouhý úsek budou řidiči v obou směrech muset dlouze objíždět. Než se opět napojí na Rudnou, pojedou například přes ulici Mariánskohorskou nebo Plzeňskou. Uzavřený úsek budou muset objíždět i autobusy.

Omezení v Opavě

Průjezd Opavou komplikují nová dopravní omezení. Až do konce října bude po jednotlivých etapách uzavřená Pekařská ulice v centru města. Stavbaři opravují povrch silnice po výměně vodovodního potrubí a změní se i trasy linek hromadné dopravy.

Dalším kritickým místem je Rolnická ulice kvůli budovanému napojení severního obchvatu Opavy. Od 10. června budou provoz u křižovatky s ulicí Mostní řídit semafory, ale jen pro osobní auta.

Opravuje se také Hradecká ulice až po vytížený kruhový objezd, kde je zavřený průjezd na Otice.

Přehled vybraných uzavírek v kraji

  • Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí na silnici I/58 probíhá rekonstrukce mostu. Provoz je tam až do konce června vedený kyvadlově a řízený světelnou signalizací.
  • V Ostravě-Heřmanicích se opravuje Orlovská ulice a jezdí se zúženými jízdními pruhy, oprava potrvá do letních prázdnin.
  • Na hlavním tahu přes Písečnou u Jablunkova je až do září omezení provozu. Staví tam novou kanalizaci, je tam snížená rychlost na 30 km/h.
  • Ulice Vysoký břeh v Krnově bude až do srpna kvůli stavbě obchvatu uzavřená. Objízdná trasa vede přes ulice Hlubčická a Na Hrázi.
  • Silnice I/59 ulice Ostravská v Petřvaldu ve směru na Ostravu se opravuje a bude tam až do konce června omezený provoz.
  • Na silnici mezi obcemi Pražmo a Krásná na Frýdecko-Místecku se jezdí zúženými pruhy, staví tam nové chodníky a opravují kanalizaci. Omezení potrvá do konce června.
  • Z Opavy na Krnov na silnici I/57 u obce Neplachovice se opravuje most a jezdí se tam kyvadlově. Omezení skončí 14. června.
  • Na silnici z Trojanovic do části Kopaná se kvůli stavbě kanalizace jezdí kyvadlově. Omezení potrvá do konce srpna.
  • Ve Frýdku-Místku počítejte s omezením provozu v ulici Frýdlantská. Kvůli stavebním pracím je tam v obou směrech uzavřený jeden jízdní pruh.

Uzavřena je také rušná křižovatka uprostřed Klimkovic, kde se buduje kruhový objezd. Souběžně s touto výstavbou bude v některých dnech uzavřený kvůli plánované opravě i Klimkovický tunel na dálnici D1. Právě v době, kdy je tunel uzavřený, například kvůli havárii, bývají dopravní komplikace ve městě tradičně největší a tvoří se tam dlouhé kolony.

Starosta apeloval na návštěvníky města, řidiče i chodce, aby respektovali omezení související s výstavbou. Největší komplikace očekávají zvláště od 9. až 12. srpna, kdy by podle předpokladů měly být uzavřeny oba tubusy dálničního tunelu. Přes Klimkovice tak budou muset projíždět i těžké nákladní automobily.

Kompletní přehled uzavírek najdete na mapě dopravních událostí webu Zelené vlny.

Spustit audio
autor: tif

Související