Dříve lyže, kolo, hory, teď zahrádka, výlety a vedení klubu seniorů. I to je Lexa Friedrich

16. listopad 2022

Předseda Klubu seniorů v Příboře, ostravský rodák Lexa Friedrich, býval celý život velký sportovec. A i když už teď musel trochu zvolnit, s podobně laděnými vrstevníky ho spojuje činorodost a vymýšlení různých společných akcí.

Téměř stovka seniorů se pravidelně schází ve svém klubu v centru Příbora. Klub seniorů tady vede Lexa Friedrich, který sice pochází z Ostravy, ale do Příbora jezdíval už od dětství, později se sem přestěhoval a v tomto kraji doslova zakořenil. Celý život si neuměl představit bez sportu a později i bez zahrádky.

Pan Lexa Friedrich, kdysi velký sportovec, teď vedoucí příborských seniorů
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.