Dva roky v Africe. Martin Ondráčka z Frýdku-Místku vypráví o mírové policejní misi v Libérii

10. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Field Trip (aktivní vyhledávání pacientů) je spojeno s hodinami práce, kdy se během prohlídky ošetřujícího pracovníka k němu dostaví desítky až stovky osob z blízkého okolí

Martin Ondráčka prožil v západoafrické Libérii celkem dva roky jakožto účastník mírové policejní mise. Poslechněte si vyprávění o rasismu naruby, teplé ušance a dětských vojácích.

Libérie je malá země v západní Africe. Má rovníkové klima, její břehy omývá Atlantický oceán. Název Libérie v překladu znamená Země svobody. Až potud to zní jako reklama z katalogu cestovních kanceláří. Ovšem Libérií donedávna zmítaly občanské nepokoje, které tuto zemi zdevastovaly. A právě v momentě, kdy bylo zatím jen na papíře podepsáno příměří, se na mírové misi v Libérii ocitl dnes už bývalý policista z Frýdku-Místku, Martin Ondráčka.

Celkem dva roky prožil Martin Ondráčka v africké Libérii. Coby účastník policejní mírové mise měl v této zemi pomáhat odzbrojovat povstalce a dohlížet na dodržení právě uzavřeného míru. Poprvé se do Libérie dostal v roce 2004 a byl to pro něj kulturní šok.

Spustit audio

Související