Elektroloď na Slezské Hartě už vozí turisty. Sezóna kvůli pandemii začala později

13. květen 2020

Díky rozvolňování opatření proti šíření koronaviru mohla vyplout i výletní elektroloď na Slezské Hartě na Bruntálsku. Speciální katamarán na elektropohon uveze 45 turistů. Letos na jaře loď zároveň poprvé zahajuje sezónu, protože veškerá povolení získal mikroregion Slezská Harta až na konci loňského roku.

Objednávky na plavbu teď ještě vyřizuje manažer lodní dopravy Josef Hetmánek. Nicméně od příštího týdne už si lidé budou moci časy zarezervovat sami, a to pomocí nového systému na webových stránkách.

„Nastavíme rezervační systém, kdy si lidé mohou zabukovat plavbu lodí jak vyhlídkovou tak okružní. Uvidí, kdy je volno, zarezervují, automatický systém jim pošle platební údaje,“ vysvětluje Josef Hetmánek.

Plný provoz začíná až nyní. „Naše loď má kapacitu 45 osob, takže už budeme moci využívat plnou kapacitu lodi,“ říká předseda Mikroregionu Slezská Harta Josef Havlík (SNK).

Bezbariérová loď, která může v podpalubí přepravit až deset kol, stála 14 milionů korun. Speciální katamarán je na elektropohon, ale využívá i lithiové baterie nebo solární energii. Na přehradě totiž platí zákaz spalovacích motorů.

autor: Klára Kohutová
Spustit audio

Související