Elektroloď na Slezské Hartě už vozí turisty. Sezóna kvůli pandemii začala později

13. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výletní loď Harta ve vznikajícím přístavišti v Leskovci nad Moravicí

Díky rozvolňování opatření proti šíření koronaviru mohla vyplout i výletní elektroloď na Slezské Hartě na Bruntálsku. Speciální katamarán na elektropohon uveze 45 turistů. Letos na jaře loď zároveň poprvé zahajuje sezónu, protože veškerá povolení získal mikroregion Slezská Harta až na konci loňského roku.

Objednávky na plavbu teď ještě vyřizuje manažer lodní dopravy Josef Hetmánek. Nicméně od příštího týdne už si lidé budou moci časy zarezervovat sami, a to pomocí nového systému na webových stránkách.

„Nastavíme rezervační systém, kdy si lidé mohou zabukovat plavbu lodí jak vyhlídkovou tak okružní. Uvidí, kdy je volno, zarezervují, automatický systém jim pošle platební údaje,“ vysvětluje Josef Hetmánek.

Plný provoz začíná až nyní. „Naše loď má kapacitu 45 osob, takže už budeme moci využívat plnou kapacitu lodi,“ říká předseda Mikroregionu Slezská Harta Josef Havlík (SNK).

Bezbariérová loď, která může v podpalubí přepravit až deset kol, stála 14 milionů korun. Speciální katamarán je na elektropohon, ale využívá i lithiové baterie nebo solární energii. Na přehradě totiž platí zákaz spalovacích motorů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová