Ewa Farna zpívá lidové písně z Těšínského Slezska. Poslechněte si

3. únor 2021, aktualizováno

Zveme vás k poslechu premiéry lidových písniček, které na sklonku loňského roku v ostravském rozhlase nahrála zpěvačka Ewa Farna. V pořadu zazní také unikátní nahrávky Heidi Janků, Marie Rottrové a Pavla Nováka.

„Ewa má hlas jako zvon a v lidových písních ze svého rodného kraje se cítí skvěle. Teskná milostná Od buczka do buczka i populární valčík o Zuzance jsou toho důkazem,“ říká v pořadu Jan Rokyta.

V úvodu zazní dvě lidové písničky v podání Heidi Janků, po ní uslyšíte hlas Marie Rottrové a Pavla Nováka. Tyto nahrávky vznikly v ostravském rozhlase v letech 1966–1989.

Ewa Farna lidové písničky ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava nazpívala 21. prosince 2020. Doprovod jí dělala nadžánrová kapela Ensemble FLAIR. Podívejte se na fotky z natáčení.

autoři: Jan Rokyta , tif
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...