Fotbalová superstar

30. červen 2004

Česko má novou Superstar! Možná neumí zpívat, zato umí dávat góly. Je to muž, je mu 22 a pochází z Vigantic. Jestli si už teď říkáte, že to nemůže být nikdo jiný než fotbalista Milan Baroš, tak máte pravdu. Podle Silvie Mikulcové se právě v něm zrodila nová česká hvězda.

A pochopitelně si to nemyslím sama. Stačí v posledních dnech otevřít jakékoli noviny… Kolegové se předhánějí, kdo o Milanu Barošovi napíše více článků, přinese nové zprávy a otiskne více fotografií. Tak se rodí hvězdy. A v tomto případě je to stejně jako u Anety Langerové zasloužené. S tím rozdílem, že Milan Baroš možná ani nezpívá a o jeho pobytu na výsluní nerozhodují poslané esemesky. On prostě dává góly. A způsobuje příznaky infarktu u značné části naší populace.

Myslím, že nebudu sama, kdo si přeje, aby hvězda Milana Baroše stoupala ještě dál. Minimálně do finále portugalského Eura. Čeští sportovní fanoušci si to určitě zaslouží, vždyť si po hokejovém mistrovství světa potřebují spravit chuť. Jen si nejsem jistá, jestli má z Barošova úspěchu radost i ostravská star Miroslav Matušovič. Není to tak dávno, co zdejší dívky zoufale sháněly jeho fotografie a plakáty. Teď zřejmě bude fotbalistů na zdech pokojíčků českých náctiletých viset více. Pokud máte v rodině podobně postiženou ratolest, mám dobrou radu. Plakát Milana Baroše určitě bude milým dárkem za vysvědčení a nepřijde zase tak draho.

autor: mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.