Herec Stanislav Šárský a spisovatel Štěpán Neuwirth. Skrz rozhlas o sobě věděli už dlouho, osobně se poznali až teď

23. srpen 2019

Už nějaký ten čas se v ostravském rozhlasovém studiu setkávají–nesetkávají dva muži. Spisovatel Štěpán Neuwirth a mistr slova, herec Stanislav Šárský, který povídky tohoto znalce a milovníka přírody čte.

Spisovatel Štěpán Neuwirth si spolu s hercem Stanislavem Šárským své první setkání tváří v tvář v Polance nad Odrou náležitě užívali. Srnčí klobásky, stejně jako červené víno hostitele chutnaly báječně.

Řeč se vedla zejména kolem rozhlasového zpracování půvabné knihy Ostroretky v proudu a dalších povídek, které měly u posluchačů značný ohlas. Při vyprávění oba muži zjišťovali, že toho mají společného mnohem víc.

autor: dam
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová