Hlučínský záhadolog Jiří Sonnek připravuje knihu plnou překvapivých vysvětlení

10. únor 2015

Bývalý opravář televizorů a amatérský záhadolog Jiří Sonnek z Hlučína vydá v nejbližších měsících svou prvotinu. Jde o knihu, v níž se snaží vyvrátit dosavadní vysvětlení některých záhad naší planety.

Jde například o slavnou teorii Ericha von Dänikena o mimozemském přistávacím místě na planině Nasca v Peru. Zajímavé je bezesporu i vysvětlení Jiřího Sonnka o dávném využívání mamutů, co by tažných zvířat.

Nadšený amatérský záhadolog nedávno zveřejnil svou vlastní verzi původního účelu hlučínského kamene zvaného Bábovka. Podle něj jde o mlecí kámen, takzvaný žernov.

Čtěte také

Jiří Sonnek, původním povoláním opravář tranzistorových a lampových televizorů, se ale věnuje i světovým záhadám. Například se pokouší vyvrátit některá stávající vysvětlení původu a účelu předmětů z časů našich dávných předků.

Nenápadný muž s bílým plnovousem zkoumá různá nevyřešená tajemství a mnohá z nich se snaží objasnit. Své teorie se chystá vydat v prvotině nazvané „Od knoflíkové dírky až po záhadu planiny Nasca".

Více se o záhadách, jak je vidí Jiří Sonnek, dozvíte v našem magazínu Křížem krajem. Poslechněte si – viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ . Nebo navštivte web tohoto hlučínského záhadologa, kde najdete vysvětlení záhad doplněná o fotografie či obrázky.

autor: Artur Kubica
Spustit audio