Hradecký slunovrat; aKamarádi – My dva

24. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy aKamarádi

Moravskoslezský kraj je líhní skvělých muzikantů, kapel a hudebních festivalů. Do širokého portfolia před pár lety důrazně  promluvil nový Hradecký slunovrat.

Ten svou dramaturgii staví především na kapelách, které mají co říci. Vyhýbá se bedlivě plytkému hudebnímu mainstreamu a hlídá si hudební i slovesnou kvalitu ostřížím zrakem. Letos se festival naštěstí nakonec uskuteční v původních obrysech a to dokonce dvakrát. V červnu a na podzim v říjnu.

Součástí festival je oblíbená Welcome scéna, kterou svědomitě připravují Ondřej Oborný a Milan Tesař. Jejich výběr z 216 kapel můžete slyšet na nové nahrávce, která obsahuje celkem 14 kapel. Sluší se podotknout, že rozměr Hradeckého slunovratu už dávno přesáhl krajskou rozlohu. Z oněch úžasných 216 kapel je totiž 154 českých, 43 polských, 17 slovenských, jedna maďarská a jedna švýcarská kapela. Něco podobného vytvořit za pár let si zaslouží opravdu respekt a uznání.

Dnes si poslechneme kapelu s názvem aKamarádi, která zaujme extrémně mladým bubeníkem a energickou zpěvačkou. Kdo z vás ještě festival Hradecký slunovrat nenavštívil, může nad touto rodinnou akcí začít vážně přemýšlet. Osobně jsem nevynechal jediný ročník a nikdy jsem nelitoval.

autor: Milan Bátor
Spustit audio