Hradecký slunovrat; Zapomělsem – Medvěd Josef

26. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Podzimní tajemný les (ilustrační foto)

Kulturní festival v areálu pohádkového zámku. Při těchto slovech se zřejmě každému vybaví festival Hradecký slunovrat, který navzdory svému mládí nese pro mnohé přízvisko kultovní.

Hradecký slunovrat letos proběhne v původním termínu 27. a 28. června, ale kvůli koronavirové krizi se uskuteční originálně hned dvakrát. Druhé dějství proběhne 23. a 24. října.

Součástí Hradeckého slunovratu je tzv. Welcome scéna, do které se kapely hlásí na základě konkurzu. Letos tuto možnost využilo neuvěřitelných 216 kapel, z kterých vybrali dramaturgové Welcome scény Ondřej Oborný a Milan Tesař 14 kapel. Nechtěl bych být v jejich kůži, ale už první poslech čerstvého aktuálního profilového CD Welcome scény, je důkazem, že pánové vybírali opravdu citlivě a svědomitě.

Dnes si pustíme první slunovratí ochutnávku, kapela se jmenuje Zapomělsem, pochází z jesenických hor a svou melancholii představí písní s názvem Medvěd Josef. Festival Hradecký slunovrat je zkrátka fenoménem, a kdo si dá práci ho objevit,  rozhodně ho nenechá chladným.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?