I v samotě může člověk najít naději, zpívají Tara Fuki v nové písni Samoty

18. prosinec 2020

V Hudebním přístavu máme kapelu, která je mému srdci obzvlášť milá a blízká. Tara Fuki znám od jejích naprostých začátků před dvaceti lety.

Dvojice zpívajících violoncellistek Dorota Barová a Andrea Konstankievič jsou jedním z nejoriginálnějších hudebních zázraků české hudby: jejich nádherné violoncellové souzvuky a sametové hlasy slyšíte jednou a pamatujete si navěky. Tak intenzivní je jejich vzájemná interakce a výrazová přesvědčivost.

Tara Fuki letos na podzim vydaly nové album Motyle a my si z něj pustíme písničku s názvem Samoty. Je to něžná píseň, která ale dokáže překvapit rockově hutnou mezihrou. Ta svědčí o tom, že Tara Fuki jsou schopny vstřebat stále nové a nové inspirační podněty. Písnička Samoty z nového skvělého alba Tara Fuki vypráví příběh, že i v samotě může člověk najít naději.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.