Irena Šťastná, dobroslavická knihovnice a básnířka

24. květen 2020

Rodačka z Dobroslavic Irena Šťastná patří k činorodým lidem. Kromě toho, že vydala šest básnických sbírek a pracuje jako knihovnice, založila v obci spolu s dalšími spolek Dobro-Vize.

Alej k lipám, ve které stromky zasadili místní vlastníma rukama. To je jeden z posledních počinů, o který se v Dobroslavicích zasadil spolek Dobro-Vize. Jeho členové a příznivci se snaží zvelebovat přírodu i památky v obci a také různými akcemi podporovat vzájemnou pospolitost lidí. U toho všeho nechybí od počátku ani rodačka z Dobroslavic Irena Šťastná, básnířka oceněná cenou Magnesia Litera.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.