Jak připravit auto na zimu, aby dobře sloužilo

21. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jindřich Krejčí, ředitel projektu Profi Auto Servis pro ČR a SR

Zimní období vyžaduje, aby svým vozům majitelé věnovali daleko větší pozornost než v jiných obdobích roku. Jak se tedy o auto postarat, aby nás nenechalo na holičkách v tom nejnevhodnějším okamžiku?

Před začátkem zimy bychom vždy měli prověřit, zda máme dobře nabitou baterii a nechat zkontrolovat i její kvalitu a kapacitu, abychom pak přes zimu neměli problémy se startováním.

Když udeří mrazy, bývá často velký problém dostat se vůbec do auta. Pokud není v gumách u dveří látka, která zabraňuje přimrzání, je potřeba připravit se na nízké teploty dopředu a namazat včas na pryže silikon.

Myslet musíme na také na vodu v ostřikovačích. Pokud není příliš chladná zima, nemusíme nutně měnit náplň v ostřikovačích za zimní, stačí ji pouze tou zimní naředit.

A co všechno radí a doporučuje Jindřich Krejčí, ředitel projektu ProfiAuto, uslyšíte v záznamu naší rozhlasové Poradny.

autoři: Eva Panošová , tif
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová