Jak se chystal Novoroční koncert JFO. Poslechněte si, podívejte se

16. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Janáčkova filharmonie Ostrava

I přes všechna současná omezení si mohli milovníci klasické hudby užít  atmosféru novoročního koncertu. Pánové Strauss, Lehár a Kálmán přijeli tentokrát do našich domovů prostřednictvím Janáčkovy filharmonie Ostrava a ČT Art.

Koncertní mistr JFO Jakub Černohorský v čase generálky na Novoroční koncert

Janáčkova filharmonie nechce do momentálně přeplněného virtuálního prostoru vstupovat za každou cenu. Ale Novoroční koncert, který se uskutečnil tento čtvrtek v Domě kultury města Ostravy bez obecenstva, zato za přítomnosti kamer České televize, je přesně  to, čím  se muzikanti prezentovat chtěli.

Do velkého sálu se v čase generálky na večerní přímý televizní přenos vydala za ředitelem Janáčkovy filharmonie Janem Žemlou a koncertním mistrem Jakubem Černohorským redaktorka Dagmar Misařová.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.