Jak se chystal Novoroční koncert JFO. Poslechněte si, podívejte se

16. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Janáčkova filharmonie Ostrava

I přes všechna současná omezení si mohli milovníci klasické hudby užít  atmosféru novoročního koncertu. Pánové Strauss, Lehár a Kálmán přijeli tentokrát do našich domovů prostřednictvím Janáčkovy filharmonie Ostrava a ČT Art.

Koncertní mistr JFO Jakub Černohorský v čase generálky na Novoroční koncert

Janáčkova filharmonie nechce do momentálně přeplněného virtuálního prostoru vstupovat za každou cenu. Ale Novoroční koncert, který se uskutečnil tento čtvrtek v Domě kultury města Ostravy bez obecenstva, zato za přítomnosti kamer České televize, je přesně  to, čím  se muzikanti prezentovat chtěli.

Do velkého sálu se v čase generálky na večerní přímý televizní přenos vydala za ředitelem Janáčkovy filharmonie Janem Žemlou a koncertním mistrem Jakubem Černohorským redaktorka Dagmar Misařová.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová