Jakub Mazůch chce roztančit celé Česko. Omezením navzdory
Jakub Mazůch si s v minulosti partnerkou v latinsko-amerických tancích vysoutěžil ohromné množství titulů, dnes se věnuje dětem a mladým tanečníkům. Je vůbec možné v době aktuálních omezení trénovat tanec?
Jakub Mazůch většinu svého života tančí. S taneční partnerkou Michaelou Gatěkovou si jako pár nejvyšší mezinárodní třídy vytancovali ohromné množství titulů v latinsko-amerických tancích. Jsou např. mistry světa v salse, mnohonásobní mistři republiky, mnohonásobní medailisté na světových a evropských soutěžích.
Ve svém tanečním klubu MG Dance věnují pozornost mladým a malým tanečníkům. V současnosti to ale rozhodně není lehké.
Jakub je ale studnice nápadů a tak vymyslel, že roztančí celé Česko. Začíná u dětí a po velkém úsilí se mu podařilo dostat tanec na mnoha školách do rozvrhu hodin a s dětmi tančí distančně. Věřili byste, že online probíhají i velké taneční soutěže?
Související
-
Pavel Knolle a jeho dcera Anna v rozhovoru o smíchu i slzách, o vášni a tanci
Pavel Knolle se setkal s tancem, když mu bylo 13. Jeho kariéra se odehrává na mnoha divadelních scénách. Jeho dcera Anna v tanci vyrůstala a dnes je v angažmá v Ostravě.
-
Žena posedlá tancem. To je Leona Qaša Kvasnicová
Od malička neposeděla a byla neustále v pohybu. Tanečnice a choreografka Leona Kvasnicová, zvaná Qaša. V rodině je spjata s Bohumínem, ale působila na spoustě míst.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka