Jakub Mazůch chce roztančit celé Česko. Omezením navzdory

31. březen 2021

Jakub Mazůch si s v minulosti partnerkou v latinsko-amerických tancích vysoutěžil ohromné množství titulů, dnes se věnuje dětem a mladým tanečníkům. Je vůbec možné v době aktuálních omezení trénovat tanec?

Jakub Mazůch většinu svého života tančí. S taneční partnerkou Michaelou Gatěkovou si jako pár nejvyšší mezinárodní třídy vytancovali ohromné množství titulů v latinsko-amerických tancích. Jsou např. mistry světa v salse, mnohonásobní mistři republiky, mnohonásobní medailisté na světových a evropských soutěžích.

Ve svém tanečním klubu MG Dance věnují pozornost mladým a malým tanečníkům. V současnosti to ale rozhodně není lehké.

Jakub je ale studnice nápadů a tak vymyslel, že roztančí celé Česko. Začíná u dětí a po velkém úsilí se mu podařilo dostat tanec na mnoha školách do rozvrhu hodin a s dětmi tančí distančně. Věřili byste, že online probíhají i velké taneční soutěže?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.