Pavel Knolle a jeho dcera Anna v rozhovoru o smíchu i slzách, o vášni a tanci

24. březen 2021

Pavel Knolle se setkal s tancem, když mu bylo třináct. Jeho kariéra se odehrává na mnoha divadelních scénách. Jeho dcera Anna v tanci vyrůstala a dnes je v angažmá v Ostravě.

Pavel Knolle a Anna Knollová

Pavel Knolle věděl od malička, že jeho profese bude souviset s pohybem. Ale až okolo třinácti se setkal s tancem. Jeho kariéra se odehrává na mnoha scénách, ale většinu života strávil v divadle Laterna Magica nebo v Národním divadle.

Jeho dcera Anna v tanci vyrůstala a dnes je v angažmá v Ostravě. Sama říká, že trošku chtěla zvětšit vzdálenost od rodičovských vlivů, ale v nadsázce. Pavel, otec, ji občas přijede do Ostravy zkontrolovat, což posloužilo jako námět videu, ve kterém oba provázejí vybranými baletními scénami. Divadla nehrají a i tanečníci se přesunují do online světa.

O smíchu i slzách, o vášni a tanci je rozhovor, který si určitě poslechněte.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.