Jan Fic, Bouře

9. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Fic: Potom

Nová jedenáctipísňová kolekce písničkáře Jana Fice nazvaná Potom potěší angažovanými texty, do kterých se promítají jeho pocity, pochybnosti i naděje.

Proti první desce je zřetelný velký pokrok směrem k větší přístupnosti jeho sdělení, zpěvu i celkového aranžmá. Jan Fic prostě natočil desku mnohem vyzrálejší. Jeho přístup je hledačský a tedy naprosto upřímný. Neslyšíme žádné pozlátko a komerční úlitbu vkusu, ale opravdu promyšlený a hudebně osobitý názor člověka, který má co říci.

Pro dnešní den jsem vybral písničku s názvem Bouře. Její atmosférická nálada s psychedelickými odlesky na mne dýchla i dávnou poetikou kapely The Doors. Všechny ty podivuhodné zvuky, které jsou v písni slyšet, působí přirozeně a nenásilně. Textová výpověď pak činí z alba Jana Fice jednu z nejzajímavějších nahrávek poslední doby.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová