Jan Vičar, Ostrov pokladů

10. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03269672.jpeg

Olomoucký skladatel Jan Vičar v letošním roce vydal nahrávku, kterou by od hudebního vědce nikdo nečekal.

Nazval ji Píseň starého blázna a přizval na ni soubory Moravia Big Band Zábřeh, New Street Band Olomouc, Studiový orchestr Brno, Dívčí pěvecký sbor Kassiopea, Komorní sbor Lenky Dohnalové-Mlynářové a spoustu sólistů.

Album skutečně zní jako velký mejdan, takto se prostě má slavit začínající podzim života: vesele, s nadsázkou, vzpomínkami, ale i aktivně. Vičar na své album zařadil nejen svou dávnou písničkovou tvorbu, ale také nejnovější jazzové písně.

My si dnes poslechneme písničku inspirovanou slavnou knihou Roberta Louise Stevensona – Ostrov Pokladů. Pochází z roku 1971 a její text napsal Josef Bezděčka. Hudbu Jan Vičar.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...