Jan Vičar, Ostrov pokladů

10. červenec 2020

Olomoucký skladatel Jan Vičar v letošním roce vydal nahrávku, kterou by od hudebního vědce nikdo nečekal.

Nazval ji Píseň starého blázna a přizval na ni soubory Moravia Big Band Zábřeh, New Street Band Olomouc, Studiový orchestr Brno, Dívčí pěvecký sbor Kassiopea, Komorní sbor Lenky Dohnalové-Mlynářové a spoustu sólistů.

Album skutečně zní jako velký mejdan, takto se prostě má slavit začínající podzim života: vesele, s nadsázkou, vzpomínkami, ale i aktivně. Vičar na své album zařadil nejen svou dávnou písničkovou tvorbu, ale také nejnovější jazzové písně.

My si dnes poslechneme písničku inspirovanou slavnou knihou Roberta Louise Stevensona – Ostrov Pokladů. Pochází z roku 1971 a její text napsal Josef Bezděčka. Hudbu Jan Vičar.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko