Jedna z největších světových sbírek medometů je v Chlebovicích. Tamní Včelařské muzeum oslaví čtvrtstoletí
Do života včel, práce včelařů, historie včelaření i blahodárných účinků medu se můžete nechat zasvětit v Chlebovicích. Včelařské muzeum tam v areálu starobylého fojtství oslaví už 25 let.
V interiérové expozici jsou stovky nejrůznějších předmětů z historie včelaření, a to včetně dekretu Marie Terezie, která pamatovala i na včelaře. Venkovní areál nabízí kus živé přírody. Mezi záhony bylinek a rozmanité úly jsme se s mikrofonem vydali se zakladatelkou Včelařského muzea Marií Knödlovou.
V muzeu uvidíte i řadu medometů včetně toho prvního, tedy nejstaršího. Za dobu existence muzea se právě sbírka medometů stala jednou z největších na světě. Nechybí zde ani medaile, odznaky a známky s včelařskou tematikou.
Související
-
Je to taková malá forma venkova v centru Ostravy, říká včelař...
Michal Bruštík z Ostravy vždycky toužil po domu se zahrádkou a s vlastními úly. A svůj sen si rozhodl splnit, navzdory tomu, že bydlí v centru třetího největšího mě...
-
Ani včely se bez vody neobejdou. Jakou vodu potřebují a odkud...
S nedostatkem vody mají problémy nejen lidé, ale také včely. Pokud není její jiný zdroj, musejí za vodou létat i do velkých vzdáleností. Včelaři proto stavějí úly p...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.