Jen svátečně do čajíčku. Rum od brněnské sochařky zahřeje v Karviné devadesátiletou paní Terezii
Některá přání v databázi Ježíškových vnoučat jsou skutečně neobvyklá. Ukazuje se ale, že naše Vnoučata jsou velkorysá jako Ježíšek. A tak 90letá paní Terezie z Domova Slezské humanity v Karviné najde pod stromečkem láhev rumu, aby si mohla provonět šálek čaje. Dárkyně Irena z Brna je sochařka a přání ji zaujalo opravdovostí a přímočarostí.
„Jsem šťastná, že v mých letech můžu něco takového ještě prožít. Budu mít na svátky krásnou vzpomínku,“ usmívá se paní Terezie. A přímo v telefonickém hovoru s Ježíškovým vnoučetem řekla: „Co budu čajíček pít, to si vždycky dám trošičku a budu na vás myslet. A příjemné svátky vám přeji.“
Devadesátiletá paní Terezie je bezdětná a desítky let je vdovou. Úplně se zasní, když vypráví, jak pracovala třeba v obchodě s kožešinami. „Potom jsem byla v hotelu Jelen vedoucí recepce, pořád jsem pracovala s lidmi. Ale teď mi to chybí,“ dodává.
Klienti Slezské humanity dostanou dárky od Ježíškových vnoučat až na Štědrý den. „Protože si myslíme, že na Štědrý den by tam nějaký dáreček pro každého měl být, tak jsme to pojali tak, že opravdu ty dárečky mají až pod ten stromeček,“ říká vedoucí domova Anna Šišková.
Do projektu Ježíškových vnoučat se v Domově Slezské humanity zapojily čtyři desítky klientů.
Související
-
Ježíškova vnoučata jsou zpět. Stanete se letos jedním z nich?
Český rozhlas ve středu odstartoval další ročník charitativní akce Ježíškova vnoučata. Seznam přání ze zapojených domovů pro seniory najdete na webu jeziskovavnoucata.cz.
-
Ostravský rozhlas jako Ježíškovo vnouče udělá radost seniorům v Krnově
Společný zážitek, a to konkrétně koncert dechovky. Takové přání má paní Marie z domova seniorů v Krnově. Letos je jí 100 let a životní elán ji rozhodně neopouští.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.