‚Jsou to takové psí víly.‘ Už tři chrty adoptovala Andrea Dunová z Havířova

1. březen 2022
Dobré odpoledne

Chrti jsou prý takové psí víly. Alespoň podle chovatelky adoptovaných španělských galgů, Andrey Dunové z Havířova. Všichni tři psi se k ní dostali ze Španělska, kde by je jinak čekal velmi smutný osud.

Lov štvanicí je ve Španělsku národním sportem. Proto také lovci požadují neustále mladé a výkonné psy, nejčastěji chrty. Jenže jakmile pes zeslábne, nedočká se milosrdného zacházení. Má-li štěstí, skončí v adopci. A to třeba až u nás. 

„Chrti si mě naprosto získali svojí nekonfliktní povahou, svým klidem, ale zároveň ochotou zase na horách běhat, účastnit se sportovních aktivit. Takže oni umí krásně odpočívat a umí se i krásně pohybovat. Měli by nás naučit tuhle rovnováhu,“ říká Andrea Dunová.

Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.