‚Jsou to takové psí víly.‘ Už tři chrty adoptovala Andrea Dunová z Havířova

1. březen 2022
Dobré odpoledne

Chrti jsou prý takové psí víly. Alespoň podle chovatelky adoptovaných španělských galgů, Andrey Dunové z Havířova. Všichni tři psi se k ní dostali ze Španělska, kde by je jinak čekal velmi smutný osud.

Lov štvanicí je ve Španělsku národním sportem. Proto také lovci požadují neustále mladé a výkonné psy, nejčastěji chrty. Jenže jakmile pes zeslábne, nedočká se milosrdného zacházení. Má-li štěstí, skončí v adopci. A to třeba až u nás. 

„Chrti si mě naprosto získali svojí nekonfliktní povahou, svým klidem, ale zároveň ochotou zase na horách běhat, účastnit se sportovních aktivit. Takže oni umí krásně odpočívat a umí se i krásně pohybovat. Měli by nás naučit tuhle rovnováhu,“ říká Andrea Dunová.

Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová