Kanihůra. Místo s rozhlednou najdete v Bílově na Novojičínsku

28. červen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Věž s rozhlednou na Kanihůře

Stačí vyšplhat 137 schodů a okolní svět můžete objevovat novýma očima z ptačí perspektivy. Takovou možnost nabízí rozhledna Kanihůra v Bílově, s Lysou Horou, Smrkem, fulneckým zámkem i ostravskou haldou Emou jako na dlani.

Kanihůra. Tak se jmenuje místo a na něm stojící rozhledna, kterou najdete v obci Bílov na Novojičínsku. Rozhledna je dobře dostupná i viditelná z nedaleké dálnice D1, stejně jako ji nemůžete minout, pokud se vydáte na kole po cyklotrase zvané Rodištěm Sigmunda Freuda.

Autorka reportáže si na rozhlednu Kanihůra vyšlápla společně s Jarmilou Balnarovou, která je na ní skoro jako doma. Sama ale přesně neví, kde se dávné pojmenování Kanihůra vzalo.

Z rozhledny na Kanihůře je vidět opravdu do daleka

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová