Kapka ke kapce. V cyklu Zpěvem k srdci vás potěší Ensemble FLAIR a BLAženky

29. červen 2022

V letní edici hudebního cyklu Zpěvem k srdci jsme uvítali Ensemble FLAIR. Nadžánrová kapela doprovodila nejen svou kmenovou sólistku Kláru Blažkovou, ale ve velkém obsazení i Pěveckou skupinu BLAženky.

Ensemble FLAIR je nadžánrová kapela Jana Rokyty, která vznikla v roce 2014. V tvorbě se snoubí kreativní synergie, výrazný autorský rukopis, osobitost, která se neztratí ani v konkurenci světové world music. Je to prostě nadžánrová kapela složená z těch nejlepších profesionálů. Ensemble FLAIR je totiž dvojnásobným absolutním vítězem mezinárodní rozhlasové soutěže Grand Prix Svetozára Stračinu (folklórní obdoba Oscara – pozn. red.).

BLAženky jsou pěveckou skupinou pod uměleckým vedením Kláry Blažkové, kmenové členky Ensemble FLAIR. BLAženky zpracovávají autentickou i stylizovanou formou lidové písně z Valašska a Slovenska.

autoři: Jan Rokyta , tif

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.