Od pramenů k inspiraci spolu s Cimbal Classic a Flair

V dalším díle hudebního cyklu Zpěvem k srdci jsme uvítali kapelu Cimbal Classic. K brněnské formaci Kateřiny a Dalibora Štruncových se ve Studiu 1 s prezentací svého nového CD připojila i kapela Flair.

Zpěvem k srdci. Cyklus, ve kterém si co čtvrt roku Jan Rokyta ml. zve do Studia 1 své přátele muzikanty. Ve středu 16. září přišla řada na Dalibora Štrunce a jeho Cimbal Classic.

„Byl jsem tady jako malé dítě coby zpěváček s folklorním souborem z Rožnova pod Radhoštěm, byl jsem tady před čtvrt rokem jako cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových, čili už jsem si to osahal tady,“ řekl ještě před koncertem Dalibor Štrunc.

Čtěte také

Přestože většinu času hráli a zpívali Cimbal Classic, nezanedbatelnou roli na pódiu odvedla ostravská kapela Flair (Janka Rokyty). V druhé části folklorního večera pokřtila své nové CD Od pramenů k moři.

„Janek dělá muziku, která je nadčasová, a která časem spíš nabývá, než ubývá. To není zrovna běžné u všech hudebních uskupení, které působí na naší scéně,“ vyzdvihl Dalibor Štrunc.

A tak, zatímco Flair jako mladá kapela hrál především novinky, Cimbal Classic nabídl výběr původních autorských písní, ve kterých se ukázala nadčasovost toho, co Cimbal Classic dělá.

„My se snažíme hledat jakousi lidskost nejen v muzice, ale i v těch textech. Čili písně veselé i smutné, ze života,“ dodal Štrunc.

Folklorní večer z cyklu Zpěvem k srdci jsme poprvé vysílali jako videopřenos na YouTube. Záznam je rozdělen do dvou částí – první část, kterou jsme vysílali tradičně na rozhlasových frekvencích, si můžete poslechnout i v audiozáznamu (viz odkaz v úvodu článku „Poslechněte si záznam koncertu“).

autor: ČRo Ostrava
Spustit audio