Legendární Špinarka mezi hvězdami české pop music působila jako neřízená střela
Měla jsem nabídky do Rokoka i do Semaforu, ale já do Prahy nechci, řekla jednou zpěvačka Věra Špinarová. Ostravě zůstala věrná až do svých posledních dnů.
Legendární Špinarka mezi hvězdami české pop music působila jako neřízená a divoká střela. Zamotala dokonale hlavy nejen davům ale i recenzentům a kritikům, kteří jí vynášeli do nebes a horlivě o ní psali jako o nejnadanější zpěvačce své doby. Měli pravdu. Věra Špinarová měla ve svém hlase něco naprosto výjimečného, před čím se poklonili a uronili slzu i největší drsňáci.
Pro mě osobně byla největší pěveckou hvězdou bez pozlátka. Jediná, která dokáže zpívat geniální melodii Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na západě tak, že je to lepší než originál. Jak ostatně potvrdil sám italský mistr, když ji slyšel.
Špinarka obětovala muzice celý život. Do prvního angažmá v kapele Flamingo nastoupila v pouhých patnácti a až do svého odchodu stála na pódiu v kapele jejího syna Adama Pavlíka.
Věra Špinarová odešla před osmi lety, ale její hlas nemůže nikdy zestárnout. Naštěstí je navždy zachycen na desítkách a stovkách nahrávek, které dalším generacím připomenou, jak vypadá skutečný, do morku kostí vášnivý a strhující zpěv.
Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka