Lékárna: plané neštovice

19. srpen 2015

Mezi nejznámější virová onemocnění, která mnozí pamatují i ze svých dětských let, patří plané neštovice. Šíří se přímým kontaktem s nakaženou osobou nebo také vzduchem.

Jak nemoc správně léčit a kterým pacientům může způsobit i vážné komplikace, uslyšíte v naší rozhlasové Lékárně. Hostem byl doktor Petr Širůček z Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

Rozhovor si poslechněte v záznamu pořadu – viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘. Tento spolu s dalšími díly Lékárny najdete také v iRadiu.

autor: can
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.