Lidi v Moravskoslezském kraji stále obtěžuje smog
V Moravskoslezském kraji ubylo škodlivin v ovzduší. Hodnoty polétavého prachu jsou oproti víkendu výrazně nižší. Přesto meteorologové v noci na dnešek vyhlásili smogovou situaci na Karvinsku, Ostravsku a Frýdecko-Místecku. Od rána je v červených číslech také Třinecko.
Osmadvacetiletou Lenku Blechtovou smog štve, i kvůli dvouletému synovi Honzíkovi.
„Co by pomohlo? Zakázat to!“
„Chybí vám slunko?“ ptá se redaktorka.
„Chybí, už aby bylo,“ zní odpověď. „S malým chodíme ven, ale málo.“
Zdravotně zle se cítí hlavně senioři. Třeba sedmaosmdesátiletý důchodce Jan z Ostravy.
„Slyšíte mě podle hlasu, že v pořádku nejsem. Takže žádné procházky. Jen to nejdůležitější, aby člověk nezemřel hlady.“
Smogová situace platí až do odvolání.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Musíme podpořit Ukrajinu a jejich armádu v boji za svobodu.‘ Češi se zúčastnili půlmaratonu v Oděse
-
Na dvě rezervace deset zrušených. Ruští turisté už na Krym nechtějí, jiní tam kvůli nedostatku paliva uvázli
-
Výrazný Macinka se nedá přehlédnout. Právě styl komunikace ale může stát Motoristy podporu, varuje Just
-
Izrael není vázán dohodou mezi USA a Íránem, napsal izraelský ministr národní bezpečnosti Ben Gvir