Lyžařská sezona v Beskydech se chýlí ke konci, Bílá ale ještě má skvělé podmínky
Lyžařská sezona na Frýdecko-Místecku v Beskydech se chýlí ke konci. Zatímco největší lyžařský areál v regionu Ski Bílá slibuje díky nočním mrazům ještě skvělé podmínky, SkiPark Gruň ve Starých Hamrech ohlásil na sobotu ukončení zimní sezony a další střediska provoz ukončila už dříve.
„Stále jezdíme. Ráno mrzne, ráno je kolem minus sedmi minus osmi stupňů a sluníčko, takže zatím je to skvělé. Uvidíme, jaký bude víkend, v neděli už má být škaredě, ale v sobotu má být ještě dobře,“ řekl ČTK vedoucí střediska Ski Bílá Jaroslav Vrzgula.
V areálu je zavřený snowpark a jedna sjezdovka na jihu, kde není sníh, ale jinak je v provozu všechno a podmínky jsou podle vedoucího výborné. „Myslím, že si to teď lidé pochvalují. Předpokládáme, že pojedeme do 30., do příští neděle. Uvidíme. Samozřejmě můžou začít padat trakaře a půjde to dolů rychle, ale počítáme s tím, že bychom jezdili ještě příští týden,“ řekl Vrzgula.
SkiPark Gruň na svých internetových stránkách oznámil, že v sobotu zimní sezonu ukončí. Od 09:00 do 11:00 se tam bude lyžovat, od 11:00 do 13:00 budou závody na bobech a od 13:00 je na programu jízda přes deset metrů dlouhou vodu.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nebyl jsem to já, kdo tuto situaci způsobil, vysvětluje dění v ČT její ředitel Souček. Rezignaci nezvažuje
-
ONLINE: USA jsou připraveny podepsat dohodu o nerostech. Kyjev chce ještě malé změny, řekl ministr
-
Češi vědí o veřejných systémech málo. Brzdí to změny ve školství i daních, říká Prokop
-
Rekordní trest. Obránce ostravského Baníku Frydrych si za faul na Klimenta nezahraje 10 zápasů