Marek Běhan, fotograf

24. leden 2020

Každý den, po skončení pracovní doby, bere do ruky foťák a vyráží do ulic. Karvinský rodák Marek Běhan ale nemá jenom jeden objekt zájmu, skrze hledáček prostě rád pozoruje celý svět kolem sebe. A nevyhýbá se ani sportovním nebo kulturním akcím.

5. února odstartuje ve Středisku hudby a umění Regionální knihovny Karviná jeho druhá výstava. Divák tam najde průřez dosavadní tvorby: od přírody, přes kulturní a sportovní akce, až po rodinné fotky. Všechny pořídil za posledních pár let.

Pamatuje si, kdy poprvé vzal do ruky foťák? I na to se ho ptala redaktorka Kateřina Czerná. Poslechněte si celý rozhovor:

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.