Moravský rok

12. červen 2015

Společný projekt moravských stanic Českého rozhlasu. V sérii přímých přenosů postupně představují nejrůznější chutě a vůně specialit z celé Moravy a Slezska.

Přímé přenosy, v nichž nemůže chybět živá kapela ani soutěž o ceny, si už získaly značnou posluchačskou přízeň. „Čtvrtý ročník Moravského roku věnujeme technickým památkám Moravy a Slezska,“ říká k cyklu garant Michal Bureš.


Termíny a místa přímých přenosů v roce 2014
- neděle 29. června - MFF Strážnice 2014 (zajišťuje Ostrava)
- sobota 12. července - Areál Vítkovice (Ostrava)
- sobota 9. srpna - Ruční papírna Velké Losiny (Olomouc)
- sobota 23. srpna - Úzkorozchodná železnice Třemešná ve Slezsku - Osoblaha (Ostrava)
- sobota 6. září - Ecce Homo veteránů Šternberk (Olomouc)

Připravují: Český rozhlas Olomouc a Ostrava


Historie pořadu:
Společný celoroční projekt Českého rozhlasu Brno, Olomouc a Ostrava Moravský rok poprvé odstartoval na Bílou sobotu 23. dubna 2011 valašskými Velikonocemi. Celkem se během roku odvysílaly čtyři přenosy.

O rok později už to bylo sedm přenosů – začali jsme koncem dubna ve Štramberku a poslední přenos jsme vysílali 27. října z Hrubé Vrbky na Horňácku. Nechyběl přímý přenos ze Strážnice či z vinobraní na jihu Moravy.

V roce 2013 jsme vám nabídli sedm přímých přenosů a Moravský Silvestr. Tematicky jsme se zaměřili na hrady a zámky, přičemž první přenos jsme vysílali už na konci března ze Zámku Bučovice. Zavítali jsme také na hrady Hukvaldy či Bouzov a sérii přímých přenosů jsme uzavřeli na zámku v Náměšti na Hané.

V roce 2014 se cyklus přenosů Moravský rok koná bez účasti brněnského rozhlasu.

Odvysílané pořady (od roku 2012) si můžete poslechnout v iRadiu.

Spustit audio