Moravský rok

12. červen 2015

Společný projekt moravských stanic Českého rozhlasu. V sérii přímých přenosů postupně představují nejrůznější chutě a vůně specialit z celé Moravy a Slezska.

Přímé přenosy, v nichž nemůže chybět živá kapela ani soutěž o ceny, si už získaly značnou posluchačskou přízeň. „Čtvrtý ročník Moravského roku věnujeme technickým památkám Moravy a Slezska,“ říká k cyklu garant Michal Bureš.


Termíny a místa přímých přenosů v roce 2014
- neděle 29. června - MFF Strážnice 2014 (zajišťuje Ostrava)
- sobota 12. července - Areál Vítkovice (Ostrava)
- sobota 9. srpna - Ruční papírna Velké Losiny (Olomouc)
- sobota 23. srpna - Úzkorozchodná železnice Třemešná ve Slezsku - Osoblaha (Ostrava)
- sobota 6. září - Ecce Homo veteránů Šternberk (Olomouc)

Připravují: Český rozhlas Olomouc a Ostrava


Historie pořadu:
Společný celoroční projekt Českého rozhlasu Brno, Olomouc a Ostrava Moravský rok poprvé odstartoval na Bílou sobotu 23. dubna 2011 valašskými Velikonocemi. Celkem se během roku odvysílaly čtyři přenosy.

O rok později už to bylo sedm přenosů – začali jsme koncem dubna ve Štramberku a poslední přenos jsme vysílali 27. října z Hrubé Vrbky na Horňácku. Nechyběl přímý přenos ze Strážnice či z vinobraní na jihu Moravy.

V roce 2013 jsme vám nabídli sedm přímých přenosů a Moravský Silvestr. Tematicky jsme se zaměřili na hrady a zámky, přičemž první přenos jsme vysílali už na konci března ze Zámku Bučovice. Zavítali jsme také na hrady Hukvaldy či Bouzov a sérii přímých přenosů jsme uzavřeli na zámku v Náměšti na Hané.

V roce 2014 se cyklus přenosů Moravský rok koná bez účasti brněnského rozhlasu.

Odvysílané pořady (od roku 2012) si můžete poslechnout v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?