Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm láká návštěvníky na výstavu užitné i dekorativní keramiky

12. únor 2024

Až do jara je ve frenštátském muzeu k vidění velká výstava věnovaná keramice. Kromě místní hrnčířské produkce představuje návštěvníkům i keramiku přejatou. Tu, která třeba do muzejních sbírek přišla z konfiskovaného majetku a reprezentuje zahraniční produkci.

Pivní korbele, zdobné servisy z měšťanských salonů či soupravy fajánsových výrobků. Všechno tohle může návštěvník vidět v jedné části výstavy nazvané Keramika nejen v kuchyních našich babiček v Muzeu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Křehká krása ve vitrínách nepochází na rozdíl od prezentované hrnčířské produkce z místních dílen, ale s prostředím Frenštátska je nějak spjatá.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.