Na galakoncertu Českého rozhlasu Ostrava zazářila Marie Rottrová. Večerem provázel Jarek Nohavica

4. listopad 2019

Vyprodaný sál s kapacitou více než 1500 míst, skvělá atmosféra, výborné hudební výkony, vzpomínky na ostravské hudební osobnosti i na historii ostravského rozhlasu. Tak by se dal ve zkratce zhodnotit Galakoncert k 90 letům Českého rozhlasu Ostrava, který se odehrál poslední říjnový den v srdci industriální národní památky Dolní Vítkovice.

Galavečer zahájil Josef Podstata, ředitel Českého rozhlasu Ostrava, a generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. V první polovině večera zaznělo několik písní Jaromíra Löfflera a Petra Němce v doprovodu orchestru Septet Plus Dalibora Kaprase. Představila se také kapela Spirit of Flamingo, jejíž členové jsou potomci hudebníků z původní kapely Flamingo – ta dlouhá léta doprovázela zpěvačku Marii Rottrovou.

První část byla protkána vzpomínkami na mnohé osobnosti spojené s ostravským rozhlasem, ty byly originálně proložené archivními záběry z dílny České televize. Průvodci touto rozhlasovou historií byli Jan Horák, dramaturg, scénárista a režisér programu, a oblíbený ostravský bard Jaromír Nohavica.

Vyvrcholením programu bylo hvězdné vystoupení ostravské rodačky Marie Rottrové. Tato charismatická Lady Soul návštěvníky potěšila neuvěřitelným hodinu a čtvrt trvajícím pěveckým vystoupením, ve kterém zazněly známé písně jako Kůň bílý, Řeka lásky, Lásko, voníš deštěm a mnohé další. Za vynikající pěvecký výkon Marii Rottrovou a všechny účinkující galavečera odměnili diváci několikrát mohutným potleskem ve stoje.

„Chtěl bych ostravskému rádiu poděkovat za to, že bylo, je a bude,“ to jsou slova, se kterými se na závěr z pódia loučil moderátor Jaromír Nohavica, a ta bez pochyb zahřála všechny rozhlasáky u srdce.

autoři: Zita Šperlínová , Klára Kohutová

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...