Oslava devadesátin ostravského rozhlasu. Podívejte se na unikátní koncert Jaromíra Löfflera

23. říjen 2019

Jaromír Löffler na konci června zazpíval na speciálním vystoupení v rozhlasovém Studiu 1 a na konci října se objeví i na galakoncertu k 90. narozeninám ostravského rozhlasu.

Jaromír Löffler patřil v 60. letech k našim největším pěveckým talentům, ale kvůli jeho emigraci po srpnových událostech 1968 o tomto soulovém zpěváku v Česku mnoho povědomí není. I když jeho hlas byl až nadpozemský.

Pro své nadání dostal nabídku od ostravské kapely Flamingo, píše se o Jaromíru Löfflerovi na Wikipedii. Spolu s kapelníkem Richardem Kovalčíkem a dalšími muzikanty definoval společně s Marií Rottrovou český (ostravský) soul na konci 60. let.

Členové Flaminga byli zároveň členy Ostravského rozhlasového orchestru (ORO), což skupině nabízelo možnost nahrávat písničky a také je vysílat v rádiu. Během let 1967 a 1968 natočil několik původních českých skladeb a také cover verze světových soulových hitů. Podíl na jejich kvalitě měl také textař Vladimír Čort.

Zdroj: Wikipedie

Slibně nastartovaná hudební kariéra Jaromíra Löfflera prakticky skončila srpnovou invazí, zpěvák krátce po 21. srpnu 1968 emigroval do Švýcarska.

Čtěte také

Jaromír Löffler vystoupí jako host na galakoncertu k 90 letům ostravského rozhlasu. Ten se uskuteční poslední říjnový večer v aule Gong. Hlavní hvězdou rozhlasového galakoncertu bude Marie Rottrová, večerem vás provede Jaromír Nohavica.

„První část večera je koncipována jako pocta legendární skupině Flamingo/Plameňáci. A druhá polovina galakoncertu bude patřit Marii Rottrové, která se představí s aktuálním programem Lady Soul,“ řekl k programu galavečera Jan Horák, dramaturg, scénárista a režisér koncertu.

Na viděnou v Gongu

Marie Rottrová coby ostravská rodačka ve Studiu 1 ostravského rozhlasu natočila spolu s kapelou Flamingo řadu legendárních hitů. Právě proto se spolu s ní na galakoncertu objeví také známí hudebníci Petr Němec, Jaromír Löffler a někteří další bývali členové kapely.

Jako pozvánku na říjnový galakoncert ve vítkovickém Gongu vám nabízíme záznam červnového koncertu v ostravském rozhlase.

autor: tif

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...