Na jesenické naučné stezce podél Bílé Opavy je stále co obdivovat

11. červen 2019

Na jedné z nejkrásnějších naučných stezek v Jeseníkách bývá pěkně rušno. Ročně se podél Bílé Opavy z Karlovy Studánky na Ovčárnu projde přibližně 100 tisíc návštěvníků. A mají rozhodně co obdivovat.

Čistá horská bystřina, její kaskády, peřeje a vodopády, horské chodníčky, schodiště i lávky a nahoře původní smrkové porosty. To je přírodní bohatství Naučné stezky Bílá Opava, která vede z Karlovy Studánky na Ovčárnu pod Pradědem. Je dlouhá 10,5 kilometru s převýšením 550 metrů. Není vůbec snadná, ale trocha námahy tady rozhodně stojí za to.

„Na těch několika kilometrech můžeme vidět jedno z nejzajímavějších míst. Pro Jeseníky je charakteristická voda, skály a horní část té naučné stezky prochází tím skoro nejcennějším biotopem v Jeseníkách,“ říká Petr Šaj ze Správy Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...