Na setkání členů legendárního Dětského rozhlasového sboru Ostrava

29. listopad 2023

Dětský rozhlasový sbor Ostrava se pod vedením sbormistra a pedagoga Jaromíra Richtra nesmazatelně zapsal do historie nejen ostravského rozhlasu. Poprvé po dlouhých letech se někdejší zpěváčci sešli v Krásném Poli, kde jejich milovaný sbormistr žil.

Sbormistr Jaromír Richter vychoval během svého působení v čele legendárního Dětského rozhlasového sboru Ostrava desítky a desítky dětí. Mnohé z nich u muziky zůstaly, jiné osud zavál úplně k jiným profesím.

Poprvé po mnoha letech se uplynulou sobotu sešli tehdejší zpěváčci, mnozí dnes v seniorském věku, aby zavzpomínali na dětská léta prožitá se sborem. Nechyběl ani prof. Rudolf Bernatík, klavírista a skladatel, který dlouhá léta dětský sbor doprovázel, anebo syn sbormistra, lékař Jaromír Richter.

Členové někdejšího Dětského rozhlasového sboru Ostrava
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.