Nádherná muzika s českými texty, které pohladí na duši. To jsou Malina Brothers

8. březen 2024

Tři bratři v jedné kapele. Krásná ilustrace pradávného rčení co Čech, to muzikant, které jak vidno stále platí. Malina Brothers tvoří bratři Luboš, Pavel a Pepa. Na kontrabas hraje Pavel Peroutka, kterého můžete znát také z kapely Spirituál Kvintet. 

Malina Brothers nedávno vydali album nazvané V peřejích a letos jej propagují na svém turné po vlastech českých. Pokud někde na plakátu uvidíte jméno Malina Brothers, neváhejte. Čeká vás nádherná muzika s českými texty, které pohladí na duši.

V této kapele se sešli čtyři vynikající muzikanti, kteří opravdu umí, hrajou srdcem a hodně toho v životě zažili. Nejsou to žádné uměle vypiplané hvězdičky vlivných producentů, ale ošlehaní chlapi, kteří ví, čeho si vážit a o čem zpívat. Z jejich nového alba V peřejích jsme pro vás vybrali píseň Ledňáččci nad Metují. Její text napsala známá akordeonistka, zpěvačka a skladatelka Radůza a hudbu Pepa Malina.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava Vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.