Náměstek hejtmana Navrátil: Novou očkovací látku dnes dostane 42 domovů v kraji

14. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vakcínu od firmy Moderna schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky

Do 42 domovů pro seniory a dalších sociálních zařízení v kraji dnes hasiči rozvezou očkovací látku Moderna. Náměstek moravskoslezského hejtmana Jiří Navrátil (KDU-ČSL) v rozhovoru pro Český rozhlas Ostrava potvrdil, že tři týmy hasičů si už vyzvedly na krajském úřadě i připravené injekční stříkačky a jehly a poté jely pro vakcínu do ostravské fakultní nemocnice. O vakcínu mělo podle náměstka zájem 160 zařízení v kraji.

„Museli jsme vybrat zařízení, která jsou připravena očkovat už dnes nebo zítra. Proto jsme vybrali právě 42 zařízení, která nám to potvrdila. Ostatní budeme rozvážet v příštím týdnu,“ uvedl také v rozhovoru Navrátil.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.