Co v rozhlase dělám:
Reportáže z oblasti zdravotnictví a také cokoliv zajímavého či podnětného, co se děje na Frýdecko-Místecku, Třinecku či Ostravsku. Takže většinou jsem „v terénu“.
Jak jsem se k této práci dostala:
Úplnou náhodou jsem se dozvěděla, že právě v době, kdy jsem měla po promoci, se tu konal konkurz na redaktory. Uspěla jsem a na podzim roku 1992 jsem nastoupila. Bylo to moje úplně první zaměstnání. Po dvou letech jsem odešla do novin, poté jsem prošla i jinými profesemi, abych se do rozhlasu po téměř přesně dvaceti letech zase vrátila. Vysvětluji si to tak, že člověk toho musí vyzkoušet více, aby zjistil, že se napoprvé nespletl.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Za mé první „éry“ v rozhlase před dvaceti lety jsem si vyzkoušela práci zahraniční zpravodajky. Ze svých soukromých cest po Asii jsem telefonovala do rádia o zajímavých lidech a událostech, které se tam děly. Moc Čechů v Tibetu, Číně nebo Indii se v té době ještě nepohybovalo, takže si myslím, že to bylo pro posluchače docela atraktivní. Jestli to ovšem bylo to nejlepší, nevím, ale hodně mě to bavilo.
Dosavadní kariéra:
Hlavně v médiích, kromě Českého rozhlasu jsem pracovala několik let v Mladé frontě Dnes a Moravskoslezském Deníku. Vyzkoušela jsem si ale také práci mimo novinářskou oblast, například na letišti v Mošnově.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Tak to opravdu nevím. Co by Vás tak zajímalo?
Telefon: 221 555 707
E-mail: iva.havlickova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Začíná advent, akce se ladí do vánočního. Vyberte si z našich tipů
Advent začíná a odráží se to i drtivé většině akcí, ze kterých si můžete vybírat. Zveme vás na trhy, koncerty, vycházky i výstavy.
-
Malíře a folkloristu Antoniho Szpyrce připomíná výstava na jablunkovské radnici
Maloval obrázky na skle, fotografoval, psal slova k písním i knihy o Jablukově. Od úmrtí folkloristy a muže spousty dalších zájmů Antoniho Szpyrce uplyne letos deset let.
-
Alej v Kujavách na Novojičínsku získala ocenění v soutěži Komunální projekt roku
Hodnotitelská komise ocenila participaci obyvatel. Když se totiž před rokem za pomoci Nadace partnerství obec do sázení stromů pustila, zapojilo se přes 400 dobrovolníků.
-
Studenti českotěšínského gymnázia a členové tamního robotického kroužku slaví úspěchy
V poslední době se jim podařilo prorazit na několika robotických soutěžích, mimo jiné na Vex IQ Robotics Competition. Skupinu talentovaných studentů vede kantor Tomáš Zíka.
-
Pod rukama řezbáře Jiřího Halouzky ožívají duchové, pohádkové bytosti i zvířata
Pradědova galerie v Jiříkově patří k turistickým atrakcím Jeseníků. Řezbář Jiří Halouzka do ní neúnavně už desítky let vyřezává dřevěné sochy, z nichž mnohé jsou unikátní.
-
Hlučínské náměstí bude letos opět v adventním čase zdobit obří věnec
Už tradiční dekorace zabírá značnou část náměstí. Přípravy na jeho stavbu už se přitom rozjely. Zhruba měsíc totiž pracovníci technických služeb shromažďují potřebné větve.
-
Svatomartinské hody, Husa fest, strašidla na Olešné. Vyberte si z našich tipů
Kam za kulturou, zábavou, pohodou v pátek a o víkendu? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.
-
V Ludgeřovicích funguje skupina nadšených běžců, klub táhne David Bíbrlík
Zavedeme vás mezi běžce do Ludgeřovic, tamní běžecký oddíl už má přes 100 členů a láká další zájemce na společné výběhy.
-
Akademický sochař Igor Kitzberger má rád velké výzvy
Klimkovické lázně mají novou dominantu. Sedmimetrová socha s názvem Vodní živel je dílem akademického sochaře Igora Kitzbergra. Na soše spolupracoval se svým synem.
-
Jiříkov v Jeseníkách láká turisty do galerie s dřevěnými sochami. Největší je socha děda Praděda
Pradědova galerie v Jiříkově patří k turistickým atrakcím Jeseníků. Řezbář Jiří Halouzka do ní neúnavně už desítky let vyřezává dřevěné sochy, z nichž mnohé jsou unikátní.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »