Romana Kubicová
Hledám zajímavá místa a lidi, se kterými natáčím. Věnuji se i dříve narozeným.
Co v rozhlase dělám:
Projíždím náš kraj křížem krážem, hledám zajímavá místa a lidi, natáčím s nimi. Věnuji se i těm dříve narozeným, což mě pokaždé dobije obrovskou dávkou energie, když vidím, jak lze vesele a aktivně strávit stáří. Mimo to také sleduji dění ve světě zvířat či v oblasti kultury. K tomu přidávám občasné cvičení, spotřební informace, zkrátka pořádný rozhlasový pel-mel redaktora publicistiky.
Jak jsem se k této práci dostala:
Může za to věštba za 2,60 Kč. Skutečně, na sklonku roku 2004 se ještě platilo haléři a já jsem tenkrát v peněžence víc neměla. Kdybych věděla, že dotyčná cikánka mi věští takovou krásnou práci, dala bych jí určitě více. Ale na konkurzu jsem se už musela snažit sama. Pak mi dali do ruky mikrofon a řekli: Běž a toč! Od té doby běhám a točím.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci a dosavadní kariéra:
Když jsem do rozhlasu nastoupila, překvapilo mě, jak málo se lidé poslouchají. A tak jsem se začala tomuto umění učit. Po těch letech snad můžu říct, že mi to už docela jde. Kromě poslouchání mě na této práci také baví pestrost. Nikdy nevíte, s kým se setkáte, kam pojdete, jak se vyvine váš pracovní den. A má dosavadní kariéra? Plná hledání sebe sama, místa, kde by mi bylo dobře a kde bych byla ku prospěchu. Jestli se mi to daří, to ať posoudí posluchači. Já za sebe mohu říci, že je mi tady fajn.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Ne, Artur Kubica opravdu není můj manžel. Alespoň ne v tom reálném občanském životě. A protože právě on říká, že mám přiznávat všechny své muže, tak s láskou a hrdostí prohlašuji, že mým milovaným mužem je Jaroslav Pszczolka, jehož příjmením se rovněž pyšním a s nímž mám dvě krásné děti - Esterku a Petříka.
Telefon: 221 555 632
E-mail: romana.kubicova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Zveme vás do Citerária. Unikátní muzeum citer najdete v centru Ostravy
Citera byla zejména na přelomu 19. a 20. století velmi oblíbeným hudebním nástrojem. Citery učarovaly Janu Folprechtovi, který už čtvrt století vede v Ostravě Citerárium.
-
Exotické druhy hub můžete pěstovat i doma v bytě
O tom, jak pěstovat exotické druhy hub přímo ve vašem bytě, jsme v Poradně hovořili s Lukášem Pompem.
-
V Jablunkově vám ukáží, jak v dávných dobách žily a hospodařily sestry Alžbětinky
Každého předmětu, který v muzeu uvidíte, se dotýkaly ruce dávných řádových sester. Do klášterního muzea nahlédneme společně se sestrami Bonaventurou a Magdalenou.
-
Fasáda zámku ve Velkých Hošticích prý připomíná šlehačkový pohár
Slezsko je plné skrytých pokladů. Malých i větších zámků, z nichž málokterý měl to štěstí a zachoval se v dobrém stavu až do dnešního dne.
-
Tipy na víkend: Koncert Trchové či Machálkové, závody na dřevěných lyžích, ledové sochy
Kam za kulturou, zábavou, pohodou v pátek a o víkendu v Moravskoslezském kraji? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.
-
Muzeum kočárků a panenek najdete na Bruntálsku ve Městě Albrechticích
Manželé Hana a Milan Břicháčkovi z Města Albrechtic mají rozsáhlou sbírku, pro kterou před lety zřídili rovnou celé Muzeum kočárků a panenek ve Městě Albrechticích.
-
Setkání s aktivními seniory z malé podhorské vesničky pod Prašivou, tedy z Dobratic
I na vesnicích bývají kluby seniorů velmi aktivní. Téměř všichni se celý život znají a možná i proto se rádi a pravidelně scházejí. Platí to i o klubu z Dobratic.
-
V Jablunkově na výstavě připomínají zvířecí hrdiny
Zvířecí hrdinové aneb Oddaná službě po boku člověka. To je název výstavy v Muzeu Trojmezí v Jablunkově. Jejími autorkami jsou Jana Glombová a Daniela Turoňová.
-
Ze dvou nepotřebných telekomunikačních věží vznikla nad Městem Albrechtice originální rozhledna
Tyčí se na Hraničním vrchu nad Městem Albrechticemi na Osoblažsku v Moravskoslezském kraji. Dvě vyhlídkové věže spojené můstkem jsou už od roku 2011 magnetem pro turisty.
-
Každodenní život lidí v meziválečné době ukazuje Muzeum Slezský venkov
Víte, jak zní kuchyňská symfonie? A co si lidé v meziválečné době kupovali ve venkovských obchodech? To zjistíme v Holasovicích na Opavsku v Muzeu Slezský venkov.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »