Návštěvnost na moravskoslezských koupalištích v kraji byla letos nižší

18. září 2023 08:42

Sezóna venkovních koupališť je u konce. Provozovatelé v Moravskoslezském kraji letošní rok hodnotí z hlediska návštěvnosti jako spíš podprůměrný. Komplikované bylo počasí. Lidé podle nich hodně jezdili do zahraničí.

Většina venkovních koupališť v Moravskoslezském kraji už zavřela. Existují ale výjimky, které chtějí využít ještě poslední teplé zářiové dny. Otevřené je tak stále koupaliště třeba ve Vratimově. Se sezónou jsou tam spokojení. Věří, že konečný počet návštěvníků tam poroste, i když zdražili. Podle vedoucího odboru správy sportovišť ve Vratimově Daniela Filipa k nim chodí hlavně rodiny s dětmi a senioři.

„Branami vratimovského letního koupaliště v letošním roce prošlo 18.994 návštěvníků, přičemž loni to bylo 20.900 návštěvníků. Nicméně letos jsme měli vyšší tržby díky zvýšenému vstupnému. Nejvíce lidí nás navštívilo 15. července – 1347 lidí,“ upřesnil Filip.

Koupaliště, aquapark

Ostravská Sareza má pod sebou porubské koupaliště, Čapkárnu v centru města a taky vodní areál v městském obvodu Jih. O prázdninách tam celkem zamířilo přes čtvrt milionu lidí. Sezóna to ale podle mluvčí Sarezy Lenky Papajové byla spíš průměrná. I kvůli počasí. 

„Překvapilo nás, že spousta lidí tráví dovolenou v zahraničí.  Že i vlastně od asociace cestovek jsme měli informaci, že spoustu lidí vyjela mimo Českou republiku, což se asi nepředpokládalo úplně, v souvislosti s ekonomickou situací,“ poznamenala Papajová.

Čtěte také

Rychlejší odbavování návštěvníků pomohlo o něco lepší návštěvnosti letnímu koupališti Jindřich v Havířově. Letos totiž spustili prodej vstupenek přes internet. Lidé tak nemusí čekat ve frontách u pokladen. Podle ředitele Správy sportovních a rekreačních zařízení v Havířově Jiřího Matěje táhly nové herní soustavy pro děti. Lidé podle něj oceňovali i přítomnost ochranky. Novinky chystají i pro příští rok.

Chystáme pro nový rok jednak rekonstrukci skokanské věže a tobogánu, které jsou v areálu letního koupaliště Jindřich. A já věřím že se všechno stihne tak aby návštěvníci v nové sezóně roku 2024 už mohli tyto atrakce využít.

Investice přijde na 25 milionů korun. V Havířově teď hledají projektanta. Navíc pro příští rok chtějí zvýšit kapacitu areálu.

Spustit audio