Nedělní Noční linka: Vítáme adventní čas

3. prosinec 2023

Začíná doba přípravy na vánoční svátky, je první adventní neděle. Dříve advent představoval hlavně duchovní přípravu na Vánoce, dobu rozjímání a dobročinnosti. V současnosti znamená často nakupování dárků či zahajování vánočních trhů a rozsvěcování vánočních stromů ve městech. 

Jaký je váš nejoblíbenější rituál a tradice spojená s první adventní nedělí? Co pro vás advent znamená? Vzpomenete si na nejkrásnější vánoční vzpomínku spojenou s prvním týdnem adventu z vašeho dětství? Které vůně a chutě vánočního období vám nejvíce evokují atmosféru adventu? Jakým způsobem se připravujete na vánoční období a co vás nejvíce naplňuje radostí?

Zavolejte, napište do dnešní Noční linky s Borkem Kapitančikem. Telefon je 731 800 900, e-mail linka@rozhlas.cz a psát můžete i do formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.