Nika. Vycházející hvězda ostravské hudby

27. listopad 2020

Dnes vám představím zcela novou osobnost, která může do budoucna hodně zamíchat kartami české populární hudby. Jmenuje se Veronika Boráková, ale vystupuje pod uměleckým jménem Nika.

Momentálně Nika studuje čtvrtý ročník Janáčkovy konzervatoře v oboru skladba. Na klavír hraje od pouhých tří let, první skladbičky začala psát ve věku šesti let. Nika je tedy velmi výrazný hudební talent, což potvrzuje i následující skladba Bruises – v českém překladu Modřiny. Ta je první singlem z nadcházejícího alba Flesh and soul, které by mělo vyjít během příštího roku, A Nika v novém singlu jasně dokládá, že je také mimořádně talentovanou zpěvačkou, s krásným, něžným a sametovým hlasem. Myslím, že o této mladé vycházející hvězdě ostravské hudby, které je pouhých 18 let, ještě mnoho uslyšíme.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová