KuKačka BAND přichází na scénu se světovými ambicemi
KuKačka BAND je ostravská kapela kombinující pop-rock a blues-rock. Svůj repertoár staví hlavně na vlastní tvorbě. Do Harendy přišli zpěvák a kytarista Pavel Kučera a zpěvačka a kytaristka Kateřina Gottwaldová.
Poslední lednový díl, ve kterém je hostem KuKačka BAND, otevřela písnička Rebellious. „Písnička vznikla, když Mario Šeparovič natáčel desku. S Vojtou Šňupárkem mi poslali nějaké riffy, abych přispěl na tu desku. Složil jsem píseň Rebellious, kterou oni nakonec nepoužili. Takže mi zůstala. A řekl jsem Vláďovi Skórkovi jen tak z legrace, že mám nový singl a ať na něho natočí klip. Za pár měsíců byla nahrávka předělaná, přemasterovaná a vznikl tenhle klip,“ popisuje Pavel Kučera.
Název kapely je taková slovní hříčka, složenina jmen. Vznikl v době, kdy Pavel s Kateřinou hráli a vystupovali ještě jako duo. „Seznámil nás jeden náš společný známý. A protože máme podobný hudební vkus a oba máme chuť tvořit, tak jsme se dali dohromady,“ vzpomíná na začátky hudební spolupráce Kateřina Gottwaldová.
KuKačka BAND je kapela, která boří hranice žánrů. Na české scéně kapela vyniká neobvykle propracovanými anglickými texty, což je zřetelně odlišuje od většiny českých interpretů a zajišťuje kapele světové ambice. Další velké pilíře jejich hudby jsou kytary a harmonie dvojhlasů.
„Já ten náš hudební vývoj hodnotím hodně pozitivně. V skládání písniček se doplňujeme, neskládáme každý zvlášť. Náš první duet a společná píseň je Beautifully Blinded. Pavel přišel s názvem a na základě toho jsme začali skládat – já jsem se ujala víc hudby ve slokách a Pavel zase v refrénu,“ dodává Kateřina.
Členové:
Vocals & guitars: Kateřina Gottwaldová
Vocals & guitars: Pavel Kučera
Drums: Janko Kaňok
Bass: Šimon Bátrla
Keyboards: Andreas Engonidis
Celé hotové album kapela zatím nemá. „Máme vydané dva singly jako klipy a roztočené třípísňové demo. Jedna píseň by z toho zase měla být zpracovaná jako videoklip. Máme natočené záběry z našeho loňského vystoupení na Colours a chceme je použít na tu novou písničku,“ nastiňuje Pavel Kučera.
Má smysl v dnešní době vydávat nová alba? Co všechno hraje kapela KuKačka BAND? Kdy a kde bude možné kapelu slyšet a vidět? Poslechněte si v rozhovoru.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.