Žába na prameni. Kytarista Vojta Šňupárek ve Studiu 1 představil svůj sólový debut

Vojta Šňupárek je ostravský kytarista a muzikant, který má za sebou spolupráci s takovými veličinami, jako je Marie Rottrová, František Segrado, či Radek Pastrňák. A teď konečně přišel s vlastní autorskou nahrávkou.

Nahrávka se jmenuje Žába na prameni a autor se na ní vyzpíval z velmi osobních zážitků, postřehů a pocitů. „Ta nejstarší písnička bude tak desetiletá. Ale je to takový pelmel písniček z mého šuplíku, o pocitech, vztazích, o věcech, které mne trápí ve světě,“ říká Vojta Šňupárek.

„Vyrobili jsme to rychle (s Pavlem Sotoniakem – pozn. red.) a pak už se to míchalo a pracovalo se s Markem Hoblíkem tady v rozhlase,“ dodává.

Vojta Šňupárek (na snímku s Mario Šeparovičem)

Vojta Šňupárek

je ostravský kytarista a muzikant. Spolupracoval např. s Marii Rottrovou, Nerez (Neřež), Ondřejem Rumlem, Františkem Segradem, Radkem Pastrňákem, Jiřím Krhutem. V současné době je členem kapely Nedivoč, Mario Šeparović & band, L.A.Sunday.

CD s názvem Žába na prameni (Musicraft for artist 2023) je jeho debutujícím autorským počinem. Vystoupí muzikanti hostující na desce, kapela Nedivoč ad.

A jak se stane, že muzikant, který je vnímán spíš jako součást nějaké kapely a jeden z těch více vzadu, najednou stane před mikrofonem vpředu? „Měl jsem to v šuplíčku a mnoho let jsem si na to nevěřil. A potom si od určitého věku řekneš – už je to jedno, už se můžeš klidně shodit a vůbec nic se nestane,“ vysvětlil muzikant.

Písničky skládal už dlouho. „Většinou se nehodily do těch kapel. Zezačátku devadesátek byly příliš romantické a lyrické, Parník nikdo nechtěl. Pak se zjistilo, že Parník je vlastně dobrý, jak se ta společnost mění,“ dodal Vojta Šňupárek.

Děkujeme...

Související